Gas Família

Mesto Stará Ľubovňa

ÚVOD

Zachráni MFK Goral Stará Ľubovňa II. ligu?

Hneď od úvodu sa domáci nasťahovali na polovicu súpera. V 4. minúte skúšal strelecké šťastie Dlugoš, vyrazenú strelu

MFK Goral Stará Ľubovňa - FK Čadca 3:0 (1:0) - 28. kolo jesennej časti
Góly: 4. a 87. Štieber, 64. Dlugoš, rozhodoval: Cifrík, 450 divákov

Hneď od úvodu sa domáci nasťahovali na polovicu súpera. V 4. minúte skúšal strelecké šťastie Dlugoš, vyrazenú strelu však Štieber neusmernil do siete. V 10. minúte zakončoval Cíferský, jeho strela bola zblokovaná. Optická aktivita bola na strane goralov, no bez gólového efektu. Hostia sa dostali k zakončeniu až v 34. minúte, no Bičuš bez väčších problémov strelu Kubištu zneškodnil. Prvopolčasovú prevahu pretavil do vedúceho gólu v 37. minúte Štieber, keď dorazil do odkrytej brány strelu Kosturka. V druhom dejstva začali aktívnejšie hostia. Príležitosti Kubištu ani Vnuk sa neskončili gólom. Staré známe nedáš - dostaneš opäť raz platilo na druhej strane. V 64. minúte predviedol nádhernú individuálnu akciu domáci Dlugoš, prešprintoval brániacich hráčov a okolo vybiehajúceho Gavláka poslal loptu do siete. V 80. minúte sa k slovu opäť prihlásili aj hostia, no tentoraz sa vyznamenal domáci gólman. V 86. minúte spálil Štieber stopercentnú gólovú šancu keď azda z piatich metrov netrafil prázdnu bránu po strieľanom centri Selepa. Všetko si ale vynahradil o minútu neskôr, po tom čo strelu Pydu dokázal brankár hostí vyraziť, no na dorážku bol prikrátky a hore menovaný tak upravil na konečných 3:0. Gorali víťazstvom urobili ďalší dôležitý krok k záchrane. V utorok ich čaká dohrávka v Trebišove a v sobotu cestujú do Podbrezovej.

Stará Ľubovňa: Bičuš - Hricov, Cíferský (87. Selep), Kosturko, Kucko - Krajňák (68. Kupec), Pyda, Galik, Sivuľka - Dlugoš (90. Kamdem), Štieber

Čadca : Gavlák - Kubišta, Polka, Novotný, Kavuliak - Tlelka, Janščo, Kulla, Strapač - Húšťava, Vnuk

text: Peter Karaš